Pořadatele

Pravdou je, že když jsem jako mimino spustil pláč, tak moji rodiče v sebeobraně pouštěli desky

St. Peter´s Ceili Band a taky Lonnieho  Donegana, aby můj křik přehlušili. Vzápětí pláč ustal, a tak

se pouštění dense stalo každovečerní rutinou. Rodiče rádi chodili na tradiční irské bály zvané ceili

a dědeček byl skvělý zpěvák, hrál na heligónku, takže to netrvalo dlouho, než jsem začal s muzikou já sám. Zpívalo se na rodinných sešlostech, začal jsem hrát na irskou flétnu, pak na heligónku, nakonec na knoflíkovou harmoniku a následovně nastoupil do kapely Green Velvet Ceili Band.

Během let jsem vystřídal řadu ceili kapel, folkrockových skupin a irských tradičních seskupení, ale táhlo mě to i k jiným žánrům. Taky jsem hrál a občas i zpíval s rockovými kapelami, taky s kapelami, co hrály country, bluegrass, jazz, western swing, cajun a s bluesovými muzikanty. Když jsem konečně začal psát své vlastní písně, byl jsem všemi těmito žánry hodně ovlivněn, i když ve mně zůstalo něco nesmazatelně irského.

Když jsem se vracel ke kořenům všech těch hudebních žánrů a inspirací, jako byli King Oliver, Leadbelly, Woody Guthry, Robert Johnson, Paul Brady, Bob Wills, Nathan Williams, Gerry Rafferty, Mick Hanly, začal jsem si v posledních letech uvědomovat, že na jedné straně všechny tyto proudy pomohly formovat britskou a irskou folkovou hudbu, na druhé straně africká hudba ovlivnila blues a jazz a všechno se to sešlo v jednom bodu, což byl skiffle.   

Posledních několik let vystupuji jak sólově, tak s mou vlastní tradicionálovou formací The Ceol Flies a hostující s kapelou Dalach. Vedle toho jsem zapojen do řady hudebních projektů různých stylů.

Kontakt: oreilly@email.cz