Pořadatele

Eoghan O´Reilly je zpěvák, písničkár, hráč na knoflíkový akordeon ( kytaru, foukací harmoniku, irské píštalky, bodhrán a mandolínu), žijící na Moravě. Hrál a učil v Northamptonu než se přestěhoval do ČR.   První vystoupení měl s bluegrásovými muzikanty, a později našel své místo na rostoucí keltské scéně. S folk-rockovou formací Happy to Meet dostal cenu Objev roku od časopisu Folk&Country. Posledních 20 let se věnuje akustické hudbě, první s trio The Botttlewash Band a pak s kapelou The Ceol Flies (kjoul flajz) a s nejnověší formací Bar Fast the Door. Vystupoval v České televizi a v několika rádiových pořadech. Jeho vlastní skladbu Coming Back to Haunt You, hrál Frank Hennessy na BBC Radio Wales a skladby z jeho Vánoční CD se hrálo na několika radiových stanicích u nás i v zahraničí. Eoghan je jediný muzikant, který hrál na mezinárodním festivalu Blues Alive i na mezinárodním folklorním festivalu v Šumperku.

 Vystupuje solo nebo s doprovodnými muzikanty Ceol Flies na koncertě i na irském/skotském plese ceili.Taky hostuje s kapelou Dálach.

“Pravdou je, že když jsem jako mimino spustil pláč, tak moji rodiče v sebeobraně pouštěli desky

St. Peter´s Ceili Band a taky Lonnieho  Donegana, aby můj křik přehlušili. Vzápětí pláč ustal, a tak

se pouštění dense stalo každovečerní rutinou. Rodiče rádi chodili na tradiční irské bály zvané ceili

a dědeček byl skvělý zpěvák, hrál na heligónku, takže to netrvalo dlouho, než jsem začal s muzikou já sám. Zpívalo se na rodinných sešlostech, začal jsem hrát na irskou flétnu, pak na heligónku, nakonec na knoflíkovou harmoniku a následovně nastoupil do kapely Green Velvet Ceili Band.

Během let jsem vystřídal řadu ceili kapel, folkrockových skupin a irských tradičních seskupení, ale táhlo mě to i k jiným žánrům. Taky jsem hrál a občas i zpíval s rockovými kapelami, taky s kapelami, co hrály country, bluegrass, jazz, western swing, cajun a s bluesovými muzikanty. Když jsem konečně začal psát své vlastní písně, byl jsem všemi těmito žánry hodně ovlivněn, i když ve mně zůstalo něco nesmazatelně irského.

Když jsem se vracel ke kořenům všech těch hudebních žánrů a inspirací, jako byli King Oliver, Leadbelly, Woody Guthry, Robert Johnson, Paul Brady, Bob Wills, Nathan Williams, Gerry Rafferty, Mick Hanly, začal jsem si v posledních letech uvědomovat, že na jedné straně všechny tyto proudy pomohly formovat britskou a irskou folkovou hudbu, na druhé straně africká hudba ovlivnila blues a jazz a všechno se to sešlo v jednom bodu, což byl skiffle.   

Posledních několik let vystupuji jak sólově, tak s mou vlastní tradicionálovou formací The Ceol Flies a hostující s kapelou Dalach. Vedle toho jsem zapojen do řady hudebních projektů různých stylů.”

Kontakt: oreilly@email.cz